ИНКОТЕРМС-2000
МЕТА І СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ ІНКОТЕРМС
Метою Інкотермс є забезпечення комплекту міжнародних правил з тлумачення найбільш широко використовуваних торговельних термінів в області зовнішньої торгівлі. Таким чином, можна уникнути або, принаймні, значною мірою скоротити невизначеність різної інтерпретації таких термінів у різних країнах.

Найчастіше сторони, що укладають контракт, незнайомі з різною практикою ведення торгівлі у відповідних країнах. Це може послужити причиною непорозумінь, розбіжностей і судових розглядів з усіма пов'язаними з марною тратою часу та грошей. З метою вирішення цих проблем Міжнародна торгова палата опублікувала вперше в 1936 році зведення міжнародних правил для точного визначення торговельних термінів. Ці правила відомі як "Інкотермс 1936". Поправки і доповнення були пізніше зроблені в 1953, 1967, 1976, 1980, 1990 і в даний час в 2000 році для приведення цих правил у відповідність із сучасною практикою міжнародної торгівлі.

Слід підкреслити, що сфера дії Інкотермс обмежена питаннями, пов'язаними з правами та обов'язками сторін договору купівлі-продажу у відношенні постачання проданих товарів (під словом товари тут маються на увазі "матеріальні товари", виключаючи "нематеріальні товари", такі як комп'ютерне програмне забезпечення).

Найбільш часто на практиці зустрічаються два варіанти неправильного розуміння Інкотермс. Першим є неправильне розуміння Інкотермс як мають більше відношення до договору перевезення, а не до договору купівлі-продажу. Другим є іноді неправильне уявлення про те, що вони повинні охоплювати всі обов'язки, які сторони хотіли б включити в договір.

Як завжди підкреслювалося Міжнародною торговельною палатою, Інкотермс мають справу тільки з відносинами між продавцями та покупцями в рамках договорів купівлі-продажу, більш того, тільки у певних аспектах.

У той час, як експортерам і імпортерам важливо враховувати фактичні відносини між різними договорами, необхідними для здійснення міжнародної угоди продажу - де необхідний не тільки договір купівлі-продажу, але й договори перевезення, страхування і фінансування - Інкотермс відносяться тільки до одного з цих договорів, а саме договору купівлі-продажу.

Проте, договір сторін використовувати визначений термін має значення і для всіх інших договорів. Наведемо лише кілька прикладів: погодившись на умови CFR або CIF, продавець не може виконати цей договір будь-яким іншим видом транспорту, крім морського, тому що по цих умовах він повинен представити покупцеві коносамент або інший морський транспортний документ, що просто неможливо при використанні інших видів транспорту . Більш того, документ, що вимагається згідно документарного акредитиву, обов'язково залежатиме від засобів транспортування, які будуть використані.

По-друге, Інкотермс мають справу з деякими певними обов'язками сторін - такими як обов'язок продавця надати товар у розпорядження покупця або передати його для перевезення або доставити його в пункт призначення - і з розподілом ризику між сторонами в цих випадках.
Далі, вони пов'язані з обов'язками очистити товар для експорту й імпорту, упакуванням товару, обов'язком покупця прийняти поставку, а також обов'язком представити підтвердження того, що відповідні зобов'язання були належним чином виконані. Хоча Інкотермс украй важливі для здійснення договору купівлі - продажу, велика кількість проблем, які можуть виникнути в такому договорі, взагалі не розглядаються, наприклад, передача права володіння, інші права власності, порушення домовленості і наслідку таких порушень, а також звільнення від відповідальності в певних ситуаціях. Слід підкреслити, що Інкотермс не призначені для заміни умов договору, необхідних для повного договору купівлі - продажу або за допомогою включення нормативних умов, чи через індивідуальне узгодження умов.

Інкотермс узагалі не мають справи з наслідками порушення договору та звільненням від відповідальності внаслідок різних перешкод. Ці питання повинні вирішуватися іншими умовами договору купівлі - продажу і відповідними законами.

Інкотермс споконвічно завжди призначалися для використання в тих випадках, коли товари продавалися для постачання через національні кордони: таким чином, це міжнародні торговельні терміни. Однак, Інкотермс на практиці найчастіше включаються в договори для продажу товарів винятково в межах внутрішніх ринків. У тих випадках, коли Інкотермс використовуються таким чином, статті А.2. і Б.2. і будь-які інші умови інших статей, що стосуються експорту та імпорту, звичайно, стають зайвими.

ЧОМУ ІНКОТЕРМС ПЕРЕГЛЯДАЮТЬСЯ?

Основною причиною послідовних редакцій Інкотермс була необхідність адаптувати їх сучасній комерційній практиці. Так, при перегляді 1980 був уведений термін "Франко перевізник" (тепер FCA) для розгляду частих випадків, коли пунктом одержання товару при морській торгівлі більше не був традиційний пункт FOB (проходження через поручні судна), а пункт на суші перед навантаженням на борт судна , де товар був покладений у контейнер для наступного транспортування морем або комбінацією різних транспортних засобів (так звані змішані або мультимодальні перевезення)

Далі, при перегляді Інкотермс у 1990 статті, що стосуються обов'язків продавця надати підтвердження постачання, дозволили замінити паперову документацію EDI-повідомленнями за умови, що сторони заздалегідь домовилися здійснювати спілкування за допомогою електронної пошти. Немає потреби говорити, що постійно здійснюються зусилля з удосконалювання складання та представлення Інкотермс з метою полегшення їхнього практичного здійснення.

ІНКОТЕРМС 2000

Протягом процесу редагування, що зайняв приблизно два роки, Міжнародна торговельна палата постаралася залучити широке коло працівників світової торгівлі, представлених різними секторами в національних комітетах, за посередництвом яких працює Міжнародна торговельна палата, до висловлення своїх поглядів і відгуків на наступні проекти. Було справді приємно бачити, що цей процес редагування викликав набагато більше відгуків з боку користувачів в усьому світі, ніж будь-яка з попередніх редакцій Інкотермс. Результатом цього діалогу з'явилися Інкотермс 2000, в які, як може здатися, у порівнянні з Інкотермс 1990 внесене незначна кількість змін. Зрозуміло, однак, що Інкотермс тепер визнано в усьому світі, і тому Міжнародна торговельна палата вирішила закріпити це визнання й уникати змін заради самих змін. З іншого боку, було докладено значних зусиль для забезпечення ясного і точного відображення практики торгівлі формулюваннями, використовуваними в Інкотермс 2000. Крім того, значні зміни були внесені в дві області:

  • митне очищення і здійснення митних платежів по термінах FAS і DEQ;
  • обов'язки щодо навантаження та розвантаження за терміном FCA.

Всі зміни, істотні і формальні, були зроблені на основі ретельних досліджень серед користувачів Інкотермс. Особлива увага була приділена запитам, отриманим з 1990 року Групою експертів Інкотермс, організованої як додаткова служба для користувачів Інкотермс.

Strony:
11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Najnowsze ogłoszenia
Autoryzacja
Nazwa użytkownika:  
Hasło:  
 
W celu zdobycia dodatkowych możliwości w systemie, musisz zarejestrowac się . Rejestracja jest darmowa.

ИНКОТЕРМС-2000 - www.PromWood.com
Społeczność online: 
Historia leśnictwa | Obróbka drewna | Gatunki drewna | Suszenie drewna | Maszyny i urządzenia | Stoliarka | Biopaliwo | Węgiel drzewny | Katalog leśny | Охота