The economics and markets
Вимірювання розмірів і об’єму колод по-європейськи

Вимірювання розмірів і об’єму колод по-європейськи

Термін “Євростандарт” увійшов в практику української торгівлі лісоматеріалами раніше, ніж були розроблені європейські стандарти. Раніше часто всього “Євростандартами” помилково називали застарілі державні стандарти СРСР на експортні лісоматеріали, які не відповідали справжнім потребам покупців із якої-небудь конкретної країни чи групи країн. Європейські стандарти (EN) і проекти стандартів (prEN) на лісоматеріали розроблені європейським Комітетом зі стандартизації... Read more ...»

 ISO 14000 - международные стандарты в области систем экологического менеджмента

ISO 14000 - международные стандарты в области систем экологического менеджмента

Появление ISO 14000 - серии международных стандартов систем экологического менеджмента на предприятиях и в компаниях - называют одной из наиболее значительных международных природоохранных инициатив. В настоящей статье кратко описывается система стандартов ISO 14000, рассматривается необходимость и предпосылки ее внедрения, а также основные источники информации по проблеме. Что такое ISO 14000 Система стандартов ISO 14000, в отличие от многих других природоохранных стандартов, ориентирована... Read more ...»

Щодо фітосанітарного контролю деревини та виробів з неї

Щодо фітосанітарного контролю деревини та виробів з неї

Головна державна інспекція з карантину рослин України затвердила Правила фітосанітарного контролю деревини та виробів з неї (Наказ від 6 серпня 2002 року N 65, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 серпня 2002 р. за N 716/7004). Ці Правила визначають організацію і порядок здійснення фітосанітарного контролю при імпорті, транзиті, експорті та проведення фітосанітарного огляду і експертизи деревини та виробів з неї. Метою фітосанітарного контролю деревини та виробів з неї (далі -... Read more ...»


Чи потрібна Україні сертифікація лісу?

Чи потрібна Україні сертифікація лісу?

За даними Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) і прогнозами FAO UNO (продуктова й сільськогосподарська організація при ООН), за останнє століття площа лісів земної кулі зменшилася вдвічі. 2040 року дефіцит деревини становитиме 250 мільйонів кубів щорічно. — Лісова галузь в Україні є однією з небагатьох, що за останні десять років не тільки не знизила темпів виробництва, у тому числі відтворення лісів, а й змогла запобігти системній виробничій кризі, підтримуючи стабільну роботу своїх... Read more ...»

Тимчасовий порядок видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій.

Тимчасовий порядок видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій.

ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 р. ¹ 1260 ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій 1. Цей Порядок визначає механізм видачі сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів (далі — сертифікат) для здійснення експортних операцій. 2. Дія цього Порядку поширюється на всіх суб’єктів підприємницької діяльності... Read more ...»

Стандарти лісової сертифікації: якими їм бути в Україні

Стандарти лісової сертифікації: якими їм бути в Україні

Питання сталого управління лісами в Україні привертає щораз більшу увагу не лише науковців та працівників лісогосподарської галузі, а й громадських організацій, екологів, освітян, лісопромисловців. Така зацікавленість не залишається поза увагою міжнародних установ та організацій, які здійснюють підтримку проектів зі сталого управління лісами. Наочним прикладом є початок реалізації проекту з розробки національних стандартів лісової сертифікації, який фінансується за рахунок коштів Всесвітнього... Read more ...»

Скільки коштує нормативна некомпетентність лісозаготівників?

Скільки коштує нормативна некомпетентність лісозаготівників?

Найбільш важлива причина проблем стандартизації пов`язана з незбалансованим застосуванням емпіричного і логічного підходу до класифікації об`єктів стандартизації лісоматеріалів, що призвело до недостатньої обґрунтованості товарної цінності лісоматеріалів і, як наслідок, до негативних економічних наслідків для України. Такий висновок зробили фахівці технічного Комітету України зі стандартизації лісових ресурсів (ТКУ-18 “Лісові ресурси”) разом зі співробітниками Українського... Read more ...»

Сертификация лесных хозяйств по схеме FSC

Сертификация лесных хозяйств по схеме FSC

Сертификация - это  независимая оценка деятельности организации на предмет соответствия внешним стандартам. Наиболее успешным и эффективным инструментом для продвижения передовых методов лесоуправления в последнее десятилетие широко признана сертификация лесных хозяйств. Поддерживаемые частными компаниями и негосударственными организациями, программы сертификации лесных хозяйств хорошо зарекомендовали себя в вопросах  внедрения экологических и социальных  требований к... Read more ...»

Покупець завжди правий. Лісогосподарства не зацікавлені в сертифікації лісів, але без неї далеко не зайдеш

Покупець завжди правий. Лісогосподарства не зацікавлені в сертифікації лісів, але без неї далеко не зайдеш

Перша в Україні міжнародна конференція, присвячена актуальним питанням лісової політики держави “Сертифікація лісів України в контексті розвитку сучасної лісової політики”, відбулася 24-26 жовтня 2002 р. на базі Національного аграрного університету України в Києві. Організаторами міжнародної конференції виступили Навчально-науковий інститут лісового і садово-паркового господарства НАУ України, Держкомлісгосп України та Товариство лісівників України. Серед понад 150 учасників... Read more ...»

 Не така страшна сертифікація...

Не така страшна сертифікація...

Нині в Україні сертифіковано понад 700 тис. га лісів. У 2006 році сумарна площа сертифікованих лісів складатиме 1 млн. 300 тис. га (Львівщина, Закарпаття, частина Житомирщини). Близько 80% лісів в Україні сертифіковано компанією „СЖС Україна”. Сертифікація за схемою FSC базується на „Принципах та критеріях FSC”, які передбачають, що споживач має бути упевнений  в тому, що продукція отримана з лісових господарств, управління в котрих здійснюється відповідно до... Read more ...»

Pages:
16 15 14 13 12 11 10

Last Advertisement
Login
Log in:  
Password:  
 
You must register to get additional capabilities in the system, Registration is free

Users OnLine: 
History forestry | Woodworking | Species of wood | Wood drying | Machinery and equipment | Finishing wood | Biofuel | Charcoal | Forest handbook | Охота